Začátečníkům na kole po Šumavě nejlepší trasy

Cyklostesky na Šumavě

Na kole po Šumavě je to jako na horské dráze. Trasa vede stále nahoru a dolů, takže se můžete těšit na nekonečné výhledy. Pokud jste na kole poprvé, určitě si vyberete trasu podle své kondice a schopností. Začátečníci by měli jet pomalu a zvolit si trasu s menším stoupáním. Jako nejlepší trasu pro začátečníky doporučujeme trasu ze Sušice do Kašperských Hor. Tato trasa má pouze několik mírných stoupání, takže se nemusíte bát, že byste se příliš unavili. Naopak si užijete krásné výhledy na řeku Vltavu a na okolní lesy.

Na kole po Šumavě co vidět a kam jezdit

Šumava je krásná a rozmanitá příroda, která nabízí mnoho možností pro cyklisty. Existuje mnoho značených tras, které vás provedou přes nejkrásnější místa Šumavy. Pokud hledáte tipy na nejlepší trasy, podívejte se na následující blog.

Nejkrásnější místa Šumavy:

  • Český Krumlov – Český Krumlov je krásné město s mnoha historickými budovami a památkami. Je také ideálním místem pro cyklisty, protože okolí města je plné krásných lesních cest.
  • Lipno nad VltavouLipno nad Vltavou je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Najdete zde plavecké jezero, které je ideální pro koupání a relaxaci. Kromě toho je zde také mnoho cyklotras, které vás provedou krásnou přírodou.
  • Červená Lhota – Červená Lhota je krásné vesnička, která se nachází uprostřed lesů. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit pár dní v klidu a pohodě. Kromě toho je zde také několik cyklotras, které vás provedou krásnou přírodou.
  • Kašperské HoryKašperské Hory jsou krásné horstvo s mnoha turistickými atrakcemi. Najdete zde kapličku sv. Vojtěcha, která je jednou z nejkrásnějších památek Šumavy. Kromě toho je zde také několik cyklotras, které vás provedou krásnou přírodou.
  • SušiceSušice je krásné město, které se nachází na řece Vltavě. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit pár dní v klidu a pohodě. Kromě toho je zde také několik cyklotras, které vás provedou krásnou přírodou.

Je důležité si vybrat trasu která je vhodná pro vaši úroveň fitness a dovedností

Začátečníkům na kole po Šumavě doporučujeme zvolit trasu, která je vhodná pro jejich úroveň fitness a dovedností. Je důležité si uvědomit, že Šumava je hory a proto je třeba zvolit trasu s rovinatějším terénem. Začátečníci by se měli vyhnout trasám s velkými kopci a místnostmi, protože by to mohlo být pro ně příliš náročné. Místo toho by měli zvolit trasu s menšími kopci a rovinami, která je pro ně vhodnější.

Pokud jste nový na kole doporučujeme zvolit si trasu s menším stoupáním a klesáním

Pokud jste nový na kole, doporučujeme zvolit si trasu s menším stoupáním a klesáním. Tyto trasy jsou obvykle méně náročné a pomohou vám zlepšit vaši jízdní techniku. "Velmi populární trasa ze Sušice do Kašperských Hor vede po rovinatém terénu s minimem stoupání. Tato trasa je ideální pro začátečníky, kteří chtějí zlepšit svou jízdní techniku.".

Pro pokročilé cyklisty Šumava na kole podle mapy

Pokud jste si našli mapu Šumavy, můžete si vybrat některé z těchto tras:

Šumavská magistrála – cyklotrasa vedoucí ze severu na jih Šumavy, dlouhá přes 200 km. Tato trasa je ideální pro pokročilé cyklisty, protože nabízí mnoho příležitostí k obdivování krásy Šumavy a jejích okolí.

Prachaticko-sušická magistrála – cyklotrasa vedoucí z Prachatic do Sušice, dlouhá přes 50 km. Tato trasa je ideální pro pokročilé cyklisty, protože nabízí mnoho příležitostí k obdivování krásy Prachatic a jejich okolí.