Jaké aktivity jsou k dispozici v areálu Špičák?

Sportovní centrum Špičák

Areál Špičák se nachází v krásné přírodě Krkonoš a nabízí široké možnosti aktivit. Najdete zde mnoho turistických tras, cyklostezek, stezek pro běžecké lyžování a dalších. K dispozici je také mnoho jezer a rybníků, které jsou ideální pro koupání, plavání, rybaření a další water sports.

Snowboardové kurzy

Na Špičáku je možné absolvovat řadu snowboardových kurzů. Kurzy jsou určeny pro různé úrovně, od začátečníků až po pokročilé. V areálu Špičák je také možné navštívit snowpark, kde je možné vyzkoušet si různé skoky a triky.

Kurzy s lyžařským instruktorem

Areál Špičák nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější patří kurzy s lyžařským instruktorem, které jsou určeny pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Kurzy se konají každý den a trvají 2-3 hodiny. V areálu je také možnost vyzkoušet si jízdu na snowboardu, která je určena pro všechny věkové kategorie.

Běh po horách

Běhání je skvělý způsob, jak si užít hor a navštívit místa, která byste jinak nemohli. Špičák je skvělým místem pro běh, protože nabízí nádherné výhledy na okolní hory a krajinu. Běhání je také skvělý způsob, jak se protáhnout a uvolnit svaly po náročném dni na lyžích nebo na kole.

Běžecké pásy

Existuje několik tras pro běh na Špičáku, které se liší délkou a náročností. Je tedy snadné najít trasu, která vyhovuje vašim schopnostem a představám. Pokud chcete zkusit něco nového a dobrodružného, můžete si vyzkoušet běh po horách. Běh po horách je oblíbený mezi místními běžci, protože je to skvělý způsob, jak si užít krásu hor.

Pokud hledáte trasu pro běh na Špičáku, která je trochu kratší a méně náročná, doporučujeme trasu kolem Jezera Špičák. Trasa kolem Jezera Špičák je asi 3 kilometry dlouhá a vede vás kolem krásného jezera. Je to skvělá trasa pro ty, kteří chtějí trochu relaxovat a užít si krásu přírody.

Pokud hledáte náročnější trasu, doporučujeme vám trasu na vrchol Špičáku. Trasa na vrchol Špičáku je asi 6 kilometrů dlouhá a vede vás přes náročné terény. Je to skvělá trasa pro ty, kteří chtějí trochu zvýšit svou fitness a zlepšit svou kondici.

Skandinávská chůze pro všechny věkové kategorie

Skandinávská chůze je úžasná aktivita, která je ideální pro všechny věkové kategorie. Jde o velmi příjemnou a uvolňující aktivitu, která navíc nevyžaduje žádné speciální vybavení ani dovednosti. Pro skandinávskou chůzi stačí obyčejné teplé oblečení, pevné boty a trochu volného času.

Skandinávská chůze se nejčastěji provádí v lese nebo v parku, kde je klid a můžete si užít přírodu. Při skandinávské chůzi je důležité, abyste se soustředili na své dýchání a na své kroky, a tak se uvolnili. Chůze by měla být pomalá a klidná, takže si na ni můžete vyčlenit 30 minut nebo i hodinu.