Šumava – tipy na nejlepší výlety

tipy na výlety na Šumavě

Šumava je nejznámější český pohoří, které je ideální pro turistiku, cyklistiku i procházky. Najdete zde mnoho zajímavostí a atraktivit, které stojí za to vidět.

Orlické hory – kouzelné české pohoří

Orlické hory jsou kouzelným českým pohořím, které se nachází na hranicí s Polskem. Najdete zde mnoho zajímavostí, jako je hrad Opočno, nebo koupaliště s termální vodou v Kynžvartu. Orlické hory jsou ideální pro turistiku, cyklistiku i procházky.

Jeseníky – pohoří plné krás

Jeseníky jsou krásným pohořím, které se nachází na hranicí s Polskem. Najdete zde mnoho zajímavostí, jako je Praděd, nejvyšší vrchol Moravy, nebo kouzelná městečka jako je Šumperk. Jeseníky jsou ideální pro turistiku, cyklistiku i procházky

Český ráj – krásná oblast v severovýchodních Čechách

Český ráj je krásná oblast v severovýchodních Čechách, která je ideální pro turistiku, cyklistiku i procházky. Najdete zde mnoho zajímavostí, jako je hrad Trosky, nebo kouzelná městečka jako je Jičín. Český ráj je také skvělým místem pro sjezdové lyžování a běžkován

Šumava – na co si dát pozor při výletech

Šumava je plná krásných míst, které stojí za to navštívit. Mnoho lidí však neví, že by si měli dát pozor na některá úskalí, která se na Šumavě vyskytují. Proto jsme pro vás připravili seznam věcí, na které byste si měli během svého výletu dát pozor.

  • Počasí

Šumava se nachází ve střední Evropě a je tak vystavena různým klimatickým podmínkám. Během léta může být velmi horko, a proto byste se měli připravit na náročné teploty. V zimě je naopak velmi chladno, a proto byste si měli vzít teplé oblečení.

  • Terén

Šumava je velmi kopcovitá oblast, a proto byste si měli dát pozor na svůj fyzický stav. Pokud nejste zvyklí na náročné terény, mohlo by vás to unavit. Proto byste si měli na takový výlet vzít dostatek vody a jídla.

  • Zvířata

Na Šumavě žije mnoho divokých zvířat, která by vám mohla ublížit. Proto byste se měli vyhnout místům, kde byste je mohli potkat. Pokud se setkáte s divokým zvířetem, nepanikařte a postupujte podle instrukcí, které vám poskytnou ochránci přírody.

Šumava – nejznámější místa

Šumava je nejznámější český národní park, který se nachází v jižních Čechách. Park byl vyhlášen v roce 1991 a zahrnuje plochu 740 km². Park je oblíbeným místem pro turisty, kteří si mohou užít krásu přírody a také poznat něco nového o české historii a kultuře.

Nejznámějšími místy v parku Šumava jsou:

  • Černá hora: Je to nejvyšší hora v parku Šumava, která měří 1 084 metrů. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří si chtějí užít krásu přírody.
  • Křivoklátsko: Křivoklátsko je největší lesní rezervace v České republice. Je to ideální místo pro milovníky přírody, kteří si chtějí užít klid a pohodu.
  • Český Krumlov: Český Krumlov je historické město, které se nachází v jižních Čechách. Město je oblíbené turisty zejména pro svou malebnou architekturu.
  • Hrad Helfenburk: Helfenburk je hrad, který se nachází v severovýchodní části parku Šumava. Hrad je oblíbeným místem pro turisty, kteří si chtějí užít krásu přírody a také poznat něco nového o české historii.